HORÚCE NOVINKY

Tu si nájdete najnovšie publikované informácie Združenia pre ochranu rodiny na našich stránkach.   Každá  novinka je zobrazená i na príslušnej podstránke nášho webu.


Pripravili sme pre vás celoročný projekt Mučeníci a iní svätí autorov  +ELIÁŠ - TUPTALO  stačí klik na vyššie zobrazený obrázok a budete presmerovaní na YOU TUBE stránku Združenia pre ochranu rodiny, kde sú postupne pridávané jednotlivé príbehy s nastavením premiéry na každý deň!   Želáme požehnané počúvanie a otvorené srdcia pre odkaz tých, čo nás predišli tam, kde nám išiel pripraviť miesto náš Pán Ježiš Kristus!


Skutočný príbeh z 2. marca 2024, ktorý sa mohol a môže odohrať kdekoľvek na svete! Otázka: "Prečo to Boh dopustil!?" nie je náhodná a stojí pred každým z nás. Veríme, že odpoveď si nájde každý z vás po zhliadnutí tohto nesmierne emotívneho príbehu.


                                       ZHROMAŽDENIE Obnova rodiny - Vzkriesenie národa, ŽILINA 1. apríl 2024


                                    ZHROMAŽDENIE Obnova rodiny - Vzkriesenie národa, ŽILINA 26. december 2023


   ZHROMAŽDENIE Obnova rodiny - Vzkriesenie národa, ŽILINA 15. september 2023


                                           ZHROMAŽDENIE Obnova rodiny - Vzkriesenie národa, ŽILINA 5. júl 2023


                                          ZHROMAŽDENIE Obnova rodiny - Vzkriesenie národa, ŽILINA 10. apríl 2023


OTVORENÝ LIST pánovi HEGEROVI


SVEDECTVO: Muž vychovaný homosexuálmi prisahal, že sa nikdy nestane kresťanom - ale ...

   Táto cesta viedla Kaltenbacha a jeho rodinu k rokom pro-LGBT aktivizmu, kde sa často stretával s nenávisťou a hnevom niektorých, ktorí sa označovali za kresťanov - ľuďmi, ktorí u neho v jeho raných rokoch zanechali pocit, že by nikdy nechcel byť súčasťou viery.
"Rýchlo som spoznal z vecí, ktoré som videl na pride pochodoch, zo spôsobu, akým sa kresťania správali k ľuďom, zo spôsobu, akým rodiny v 80. rokoch ignorovali svojich mladých synov umierajúcich na AIDS - skutočne som rýchlo spoznal, že kresťania nenávidia homosexuálov. A pomyslel som si: 'Človeče, nikdy nechcem byť kresťanom. Ak sú kresťania takí zlí, nedokážem si predstaviť, aký hrozný musí byť Ježiš, ak je ich vodcom.'"

Počas jeho dospievania sa však stalo niečo neočakávané. Kaltenbach sa ako 16-ročný zapojil do štúdia Biblie, keď sa snažil vyvrátiť kresťanstvo. Napriek všetkému úsiliu sa Kaltenbach šokujúco ocitol v zajatí Písma - a všetko sa zmenilo.
"Stal som sa kresťanom, zmenil som svoj pohľad na sexualitu, ktorý zastávam dodnes - že Boh nadizajnoval sexuálnu intimitu a náklonnosť, aby boli vyjadrené v manželstve medzi mužom a ženou."
Následná cesta nebola jednoduchá, najmä keď sa Kaltenbachova rodina dozvedela o jeho obrátení. Rodičia ho vyhodili z domu, aj keď sa neskôr zmierili. "Myslím si, že moji rodičia si nakoniec uvedomili, že som nebol jedným z 'tých kresťanov'," poukazujúc na nahnevaných ľudí, s ktorými sa jeho rodina stretla počas jeho dospievania.
Kaltenbachova cesta viery sa tým neskončila; rozhodol sa ísť do služby a stal sa farárom. Aj jeho rodičia sa neskôr stali kresťanmi. Kaltenbach okrem toho, že zastáva biblické názory na manželstvo, povedal, že prijíma aj ďalšie tvrdenie: že "teologické presvedčenie by nikdy nemalo byť katalyzátorom dehonestácie ostatných".
Týmito názormi sa zaoberá vo svojej novej knihe Messy Truth: How to Foster Community Without Sacrificing Conviction (Chaotická pravda: Ako napomáhať komunite bez obetovania presvedčenia), keď pokračuje v pomoci kresťanom hľadať rovnováhu medzi pravdou a láskou a vytvárať "pocit spolupatričnosti pre všetkých ľudí".
Kaltenbach v podcaste vyjadril presvedčenie, že pre kresťanov je dôležité prejavovať empatiu voči druhým, ale rozlišuje medzi súcitom a opustením hodnôt. "Musíme uplatniť veľa empatie ... nemyslím empatiu ako slabosť. Pre mňa je empatia podobná pokore ... empatia je uznanie niekoho reality."
Pokiaľ ide o súčasný odklon kultúry od tradičných hodnôt, Kaltenbach pripustil, že je náročné to sledovať, ale pokračuje vo svojej ceste pomáhať kresťanom spracovať spoločenské zmeny pozitívnym a povznášajúcim spôsobom vypočujte si celý rozhovor a dozviete sa viac o Kaltenbachových názoroch a jeho ceste.

zdroj:  https://gloria.tv/post/YfTfSybq7VVy2fME1sfMyyq8C


Hrôza na hrôzu. Toto si už naozaj zasluhuje Boží trest!

Sexuální výuka na vídeňské základní škole silně rozrušila malé děti

Ve vídeňské základní škole byly při hodině sexuální výchovy silně rozrušeny malé děti. Učitelka pomocí ženské panenky šesti až desetiletým dětem velmi podrobně vysvětlovala, co se "tam dole" dá všechno dělat. Jeden chlapec byl tak vyčerpaný, že ho rodiče museli ze školy vyzvednout. Město nyní tento případ vyšetřuje.

Jsou to skutečně silná slova, která učitelka sexuální výchovy na základní škole s víceúrovňovým principem použila v květnu k "osvícení" svých šest až desetiletých žáků. Učitelka použila panenku k vysvětlení pohlavního styku. Dívky mohou také používat prsty, řekla dětem při hodine sexuální výchovy. Některé děti byly poté silně rozrušeny a v rozpacích. Jeden chlapec učitelce řekl, že to nechce poslouchat. Odpověděla, že musí. Rodiče po skandálu chlapce odvezli ze školy.

"Náš syn by měl změnit školu"

"Takového syna jsme ještě nikdy neviděli, byl úplně zdrcen," řekli šokovaní rodiče rakouskému listu "Krone".
"Měl by raději změnit školu. Protože už vidíme důsledky: pár dní po těchto rušivých lekcích si k nám přišel hrát jeho spolužák. Jako mnohokrát předtím si chlapec také hrál s naší desetiletou dcerou. Tentokrát jí najednou chtěl stáhnout kalhoty."

Dalších několik rodičů znepokojeně oznámilo: "Učitelka jim vysvětlila, že pokud si nechtějí dělat děti, mohou použít kondom. Děti s touto informací nemohou nic dělat, jsou ještě příliš malé!" sděluje dál naštvaný otec.

Expert: "Narušená přirozená hranice studu"

Peter Stippl, prezident Asociace pro psychoterapii, mluví o úplně špatné výuce: "To děsí děti! Získají špatný přístup k tématu a je narušena jejich přirozená hranice studu. Sexuální výchova musí být vždy přiměřená věku a vývoji. Mnoho šesti, sedmi nebo osmiletých - nebo dokonce starších - dětí neprojevuje o pohlavní styk zájem."

Psycholog doufá, že se rodiče zapojí do strukturování výuky, a naléhá na ně, aby byli ostražití. Z úřadu radního pro vzdělávání Christopha Wiederkehra zaznívá, že je něco takového samozřejmě nežádoucí.
Dennis Prager,  rozhovor

Během své návštěvy Prahy se s námi setkal a poskytl nám rozhovor Dennis Prager, zakladatel nejvlivnějšího konzervativního média v USA PrageU. Jako jeden z předních obhájců manželství - svazku muže a ženy u Nejvyššího soudu v USA, upozorňuje na to, kam se situace po redefinici manželství ve Spojených státech dostala. Varuje před redefinicí manželství, protože podle jeho slov, levicová snaha změnit společnost na tomto bodě neskončí.

zdroj: aliance pro rodinu      https://alipro.cz/      https://www.prageru.com/


Hollywoodska hviezda Joan Collins šla ako 26-ročná na potrat: Chladné priznanie, prečo to spravila

Reakcia Združenia pre ochranu rodiny na uvedený článok:

Vyberám citáty uvedenej herečky:

  • tvrdí, že to nikdy neoľutovala,
  • bola by to vražda mojej kariéry,
  • bolo by to vtedy zle, keby som si to nechala. Zničilo by mi to život,

Je neuveriteľne cynické až obludné vyjadrenie tejto hollywoodskej "superhviezdy"! Jej logika života i teraz, po toľkých rokoch je asi takáto: zavraždiť kariéru nemožno! Bezbranného človeka ÁNO!!!  Kariéra v ponímaní tejto dámy je viac ako život a hovorí o nej ako o niečom živom, ale vo vyjadrení : bolo by to vtedy zle, keby som si to nechala. Zničilo by mi to život,  sa dokonca dvakrát vyjadruje o počatom živote v tretej, ale neživej osobe, teda ako o veci.                     

Je mi tejto ženy úprimne ľúto, keď sa navyše priznala, že svoj vzťah ukončila už pred svadbou!  Ako veriaci kresťan si uvedomujem koľko zatvrdnutosti musí byť v jej srdci, keď to neoľutovala a   na druhej strane si uvedomujem, ako sa bude na jej život a tento konkrétny čin pozerať Boh, keď  jej duša predstúpi pred neodvolateľný Boží súd! Kiež by jej dal Milostivý Boh oľutovať tento čin  (vraždu) aspoň v hodinu jej smrti!


Líderka potratových aktivistiek v Argentíne zomrela počas potratu

Ak si niekto myslí, že Boh sa nechá vysmievať, nech sa mu rúha ďalej (por Zjv 22:11)

           zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/liderka-potratovych-aktivistiek-v-argentine-zomrela-pocas-potratu/2505670

Nové biblické príbehy pre deti i rodičov a viac ďalších príbehov nájdeš na

podstránke Podobenstvá


Rodičia a deti

Ako novinku sme v spolupráci s podpredsedom Združenia pre ochranu rodiny Mgr., PaedDr. Mariánom Feledim pripravili súbor videí na tému Rodičia a deti ako biblický pohľad na rodinu, výchovu detí, vzťahy medzi rodičmi a deťmi ako i deťmi a rodičmi. 

Celý projekt bude postupne umiestnený na stránke  VÝCHOVA

                          Rodičia a deti 4. časť


                     Rodičia a deti 3. časť


                           Rodičia a deti 2. časť                                                                   Rodičia a deti 1. časť